• Merkez Mah. Huzur Sok. No:1/4 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL

Akne Nedir?

Sivilce adıyla da bilinen akneler, ciltte ortaya çıkan kırmızı kabarcıklardır. Bazen iltihaplı olması ve iltihabın kabarcıklar üzerinde beyaz bir görüntü oluşması da mümkündür. Büyüklüğüne göre bazen kişiye acı da verebilir. Eğer akne nedir diye araştırma yapılacak olursa problemin sebepleriyle birlikte çözüm yolları da bulunabilir.


Akne Neden Oluşur?


Akneler vücuttaki hormonal değişikliklerden kaynaklanabilir. Özellikle ergenlik döneminde sık görülür. Kadınların adet dönemlerinde meydana gelen hormonal değişikler de akneye sebep olabilir. Özellikle yağlı ciltlerde daha sık görülür. Cildin temizliğine özen gösterilmemesi ya da yapılan temizliğin cildin derinliğine inmemesi halinde de aknelerde artış olabilir.


Akne Tedavisi


Aknelerin tedavisi için cilt temizliğinin ve bakımının doğru şekilde yapılması gerekir. Bu uygulamalar ESA güzellik merkezi tarafından özenle yapılmaktadır. Gereği halinde doktorların verdiği ilaç ve antibiyotiklere destek olacak programlar hazırlanmaktadır.
Uzman çalışanlar tarafından yapılan uygulamaların başarısı nedeniyle Gaziosmanpaşa ve çevresinde yaşayanlar ESA Güzellik Merkezinden yardım almaktadır. Merkez, uyguladığı uygun fiyat politikası ve güler yüzlü hizmet anlayışı nedeniyle de akne tedavisi olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.