• Merkez Mah. Huzur Sok. No:1/4 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
Lazer Epilasyon

Sivilceler bazen kişiye acı verebilir. Ayrıca özellikle yüz bölgesinde ortaya çıktığında görüntü açısından rahatsız eder ve kişinin kendini kötü hissetmesine neden olur. Ancak özellikle ergenlik dönemi ve kadınların adet dönemi gibi özel zamanlarda artan bu problemden ancak bir sivilce tedavisi ile kurtulmak mümkün olabilir.


Sivilceler neden Oluşur?


Sivilceler, vücut hormonlarındaki değişiklikler nedeniyle ortaya çıkabilir. Kadınların adet dönemleri ya da gençlerin ergenlik dönemleri sivilce oluşumunun arttığı zaman dilimleridir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımı, kirli havalı ortamlarda fazla bulunmak, cildin temizliğini ihmal etmek, cilt temizliğinde yanlış ürünleri kullanmak gibi etkenler de sivilceye neden olabilir.


Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?


Sivilce tedavisi için önce sebeplerinin bulunmasında fayda vardır. Hormonal değişikliklerden kaynaklanan tiplerde doktora gitmekte fayda olabilir. Doktorun tedavi için vereceği ilaçlar yanında cilt bakımı ve cilt temizliği yaptırmak da önemlidir.


Bu konuda destek almak isteyen kişiler, Gaziosmanpaşa ve çevresine hizmet veren ESA güzellik merkezi çalışanlarından hizmet alabilmektedir. Uzman personel tarafından en son yenilikler uygulanarak yapılan işlemler hızlı sonuçlar vermektedir. Uygun fiyat politikası ve hizmet kalitesi ile ESA Güzellik Merkezi çevrede en çok tercih edilen kuruluştur.